استفاده از پستانک ممنوع !

استفاده از پستانک ممنوع !

استفاده از پستانک می تواند راه خوبی برای ورود عفونت های گوارشی باشد حتی ممکن است در سخن گفتن کودک اختلال ایجاد کند و نظم دندانی او را به هم بزند.شاید شما عادت داشته باشید تا کودک تان گریه کرد پستانک و یا شیشه شیر را در دهانش بگذارید، ولی با این کار به کودک تان خیانت کرده اید. مکیدن انگشت، پستانک و سرشیشه به علت تاثیر روی ساختمان فک و دندان ها و جلو آمدن زبان می تواند باعث اشتباه تلفظ کردن کلمات توسط کودک و حتی در بعضی موارد، ایجاد اختلال در بلع شود.

آیا می دانید که در قدیم به جای پستانک از چه چیز استفاده می کرده اند؟ هیچ گاه از خود پرسیده اید که در دوران گذشته به جای پستانک از چه چیز استفاده می کرده اند یعنی چیزی نداشتند؟
در گذشته کشمش را تمیز کرده و داخل یک پارچۀ تمیز توری می ریختند و سر آن را محکم می بستند و جهت مکیدن در دهان کودک می گذاشتند.
پستونک سرشار از آهن ، ریشۀ شیرین بیان هم از دیگر پستانک های سنتی ایرانیان بوده است.

کودکان در حین درآوردن دندان، دوست دارند که یک جسم سخت را به دندان بمالند ریشه تازه شیرین بیان برای اینکار بسیار مناسب است
اگر ریشه تازه در دسترس نیست، ریشه خشک آن را از عطاری تهیه کرده، آن را تمیز بشویید و برای چند ساعت آن را در آب بخیسانید و بعد آن را به دست کودک بدهید تا به لثه های خود بکشد این یک دندان گیر سالم، طبیعی و خوشمزه است که موجب تقویت لثه ها و تسریع رشد رشد دندانها می شود. این هم هدیه ما به مادران وخانواده هایه ایرانی اسلامی به امید مستحکم شدن سنت باستانی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *