تربیت جنسی، خشونت و آزار جنسی

تربیت جنسی، خشونت و آزار جنسی

تربیت جنسی، خشونت و آزار جنسی : یکی از راه های تامین امنیت برای فرزندان، در مواقعی است که کودک دچار آزار جنسی شده است ممکن است بچه ها مورد آزار جنسی قرار بگیرند. اگر کودکی مورد این آزار قرار گرفت مهمترین کار حمایت کامل از او است.

مطلقاً در مورد او اعمال خشونت نکنید. بچه ها را نباید به خاطر سوء استفاده ی جنسی مجازات های شدید کرد و مطلقاً نباید ترس و وحشت ایجاد کرد حتی باید چند برابر بیشتر از او حمایت کرد تا به امنیت برسد.
بچه هایی که آزار جنسی دیده اند و دچار خشونت والدین می شوند، در آینده خود طعمه هایی می شوند که مورد حمله قرار خواند گرفت.
اگر کودکی مورد آزار جنسی قرار گرفت بدون خشونت باید از او حمایت شود تا ترمیم شود حتی به روانپزشک مراجعه شود تا دستورالعمل داشته باشیم که آثار سوء آن در طول زمان ترمیم شود.در این مواقع باید حمایت تام و کمال کنیم تا اعتماد کودک به والدین حفظ و حتی تشدید شود.

باید حواسمان به فرزندمان باشد و مراقبت آگاهانه از آن ها داشته باشیم. بچه ها را به امان خدا رها نکنیم. در مهمانی یا پارک و هر جای دیگر باید هر لحظه بدانیم کودک ما کجاست؟ چه اتفاقی دارد می افتد؟
حتی اگر چند کودک در اتاق با هم باشند باید مراقبت آگاهانه داشته باشیم. نه مراقبت پلیسی و کارآگاه بازی،‌این گونه مراقبت منجر به عدم اعتماد می شود.

منبع: استاد سلطانی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *