خواص درمانی جعفری

خواص درمانی جعفری

خواص درمانی جعفری

جعفری دارای خواص ضد التهاب، آنتی اکسیدانی، ضد سرطان، افزایش دهنده قدرت ایمنی، شل کننده عضلات و محرک، پاک کننده و مرطوب کننده است.

گیاه معجزه آسا

قرن هاست که جعفری را ماده ای برای تقویت قوای جنسی می دانند. همچنین این گیاه می تواند در درمان طبیعی درد های قاعدگی، گرفتگی عضلات و نیز پیشگیری از بی نظمی های مربوط به تغییرات هورمونی در سیکل های این دوران مفید واقع گردد. از جعفری در درمان عفونت گوش و شب کوری نیز استفاده می کنند. خوردن یک شاخه جعفری بهترین درمان گیاهی برای از بین بردن بوی بد دهان می باشد. هرگز، این ماده غذایی معجزه آسا را در کنار بشقابتان فراموش نکنید که علاوه بر تزئین زیبای غذایتان موجب سلامت و طول عمرتان هم می شود.

ضد سرطان

جعفری حاوی مقادیر فراوانی از پلی فنول ها و فلاوونوئید ها می باشد که از سلول ها در برابر اکسیداسیون و پیشرفت سرطان هایی مانند سرطان پروستات، ریه و روده بزرگ محافظت می کنند.

حفاظت از قلب

جعفری خام یک تصفیه کننده خون طبیعی است که می تواند سموم و رسوب کلسترول در داخل رگ ها را حل کرده و از ما در مقابل بیماری های بسیار جدی قلبی عروقی محافظت نماید. جعفری همچنین موجب تقویت و افزایش قابلیت ارتجاعی رگ های خونی می شود.

سرشار از ویتامین K

جعفری سرشار از ویتامین K است که نقش مهمی در هضم کلسیم دارد و در نتیجه سبب سلامت استخوان ها، بهداشت دهان و دندان و بهبود عملکرد سیستم عصبی می شود.

ویتامین C فراوان

از دیگر فواید جعفری می توان به فراوانی ویتامین C در آن اشاره کرد که باعث عملکرد بهتر سیستم ایمنی بدن، تقویت استخوان ها و ترمیم بافت ها، افزایش تولید کلاژن و به دنبال آن پوستی سالم و زیبا خواهد شد.

کلیه و کیسه صفرا

جعفری درمانی فوق العاده برای بیماری های کلیوی و کیسه صفرا است و با تحریک عملکرد آنها سعی در خارج کردن سنگ های کوچک می کند. همچنین از جعفری نیز بعنوان درمان گیاهی برای مشکلات سیستم ادراری و از جمله آماس مثانه استفاده می کنند.

سایر مزایا

در طب سنتی چینی، چای جعفری برای پایین آوردن فشار خون و بهبود گردش خون توصیه می شود. استعمال خارجی این گیاه (مصارف غیر خوراکی)، درد مفاصل، سفتی و یا تورم ناشی از آرتروز را کاهش می دهد. از جعفری در درمان برخی مشکلات پوستی مانند گزش حشرات، آکنه، التهاب و عفونت های باکتریایی پوست بهره می گیرند.

 

منبع:اکاایران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *