خواص شیر شتر (لبن اللقاح)

خواص شیر شتر (لبن اللقاح)

مصرف مداوم شیر شتر در بهبود دیابت، کنترل فشار خون، گرفتگی عروق و پوکی استخوان نقش دارد.

شیر شتر دارای آهن بالا و ویتامین‌های گروه B و C خوبی است. اگر شتر سبزی خورده باشد شیرش شیرین و اگر بوته و خار خورده باشد، شیرش شور است.

شیر شتر می‌تواند بهترین جایگزین برای افرادی باشد که به شیر گاو حساسیت دارند و مصرف مداوم شیر شتر در بهبود دیابت، کنترل فشار خون، گرفتگی عروق و پوکی استخوان نقش دارد.

شیر شتر دارای خاصیت ضد باکتری و ضد میکروب است. در بهبود بیماری‌های عفونی از جمله سل مؤثر است و می‌تواند حداقل پروتئین‌های ضروری روزانه انسان به خصوص اسیدهای آمینه را تأمین کند.

تأثیرات شگفت انگیز و خواص درمانى شیر شتر آنچنان قوى و آشکار است که در برخى کشورها انواع کلینیک هاى تخصصی براى درمان انواع بیماریها با شیر شتر تأسیس شده است من جمله کلینیک هاى تخصصى در کشورهاى عربى مانند عمان و غیره. رنگ روی را روشن و بلغم و اخلاط را دفع، ضد یبوست است و برای فرو نشاندن دَوَران مفید است.

شیر شتر براى درمان بیماریهاى کبد و کم خونى و سل و بیماریهاى هنگام پیرى و شکنندگى استخوانها و نرمى استخوان در کودکان و براى درمان سرماخوردگى، تب و آنفولانزا و همچنین درمان هپاتیت ب مفید است.

شیر شتر همچنین در درمان بیماریهاى تنفسى از جمله سل و آسم و بیماریهاى معده و روده بزرگ و اختلالات گوارشى و کاهش قند و فشار خون و تنظیم ضربان قلب و تنفس و گرمازدگى مفید مى باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *