ریشه مشکلات درارتباط نداشتن با قرآن است

ریشه مشکلات درارتباط نداشتن با قرآن است

ریشه مشکلات درارتباط نداشتن با قرآن است

به گزارش سبک زندگی به نقل از تبیان، حجت‌الاسلام جواد حیدری راد اظهار داشت: مردم می توانند هر روز یک آیه از قرآن را بخوانند و معنی آیه را نیز مطالعه کنند.

مردم ایران اسلامی می توانند دست کم روزی یک آیه از قرآن را تلاوت کنند و در این راستا مخاطبان می ‌توانند از تمام قرآن‌هایی که ترجمه فارسی دارند استفاده کنند.

مردم می توانند از این طریق ارتباطی مداوم و همه ‌روزه اما اندک با قرآن داشته باشند.

اثرگذاری مطالعه و تلاوت حتی یک آیه از قرآن در زندگی افراد،یکی از بزرگترین مشکلات ما این است که در زندگی خود با قرآن ارتباط نداریم.

خداوند بزرگ، انسان‌ها را لایق دانسته است که به اندازه این کتاب آسمانی با آنها سخن بگوید، در این حوزه، بزرگترین مشکل اعتقادی و رفتاری ما انسان‌ها این است که با قرآن مرتبط نیستیم.

حجت‌الاسلام حیدری راد با اشاره به اینکه مطالعه یک آیه از قرآن کریم در روز، می ‌تواند روزنه ‌ای را باز و ارتباط ساده ‌ای را برقرار کند که افراد بتوانند در حد خواندن ساده آیات و درک اولیه معنای آنها با قرآن انس بگیرند، گفت: این اقدام به طور مستقیم، چراغ‌های هدایت بسیاری را به روی ما روشن خواهد کرد و از سوی دیگر سئوالات بسیاری برای ما مطرح می ‌شود که اگر به دنبال پاسخ آنها برویم، سبب می‌ شود به درک و فهم بهتری از اسلام، قرآن و مسیر هدایت دست یابیم.

منبع:تبیان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *