علائم هشدار دهنده افسردگی

علائم هشدار دهنده افسردگی

علائم هشدار دهنده افسردگی

درمان افسردگی یک الگوی واحدی برای همه نیست کمتر از یک سوم از بیماران با درمان خط اول برای اختلال افسردگی اساسی ( MDD ) به بهبودی می رسد ( و هیچ نشانه ای باقی نمی ماند ). پاسخ به خط اول درمان بالا است به طور معمول بیش از نیمی از بیماران مثبت به درمان پاسخ خواهند داد اما هدف تنها پاسخ نیست. هنگامی که یک دارو موثر و یا مناسب نیست، شما ممکن است علائم باقی مانده را تجربه کنند. در اینجا لیستی از علائم که نشان از افسردگی درمان نشده و یا حل نشده است بیان می شود.

 

خستگی

بسیاری از این علائم باقی مانده نیز می توانند ناشی از عوارض جانبی دارویی که مصرف می کنید باشد. خستگی از علائم اولیه افسردگی است و در بسیاری از بیمارانی که درمان نشده اند باقی مانده است و بیماران از آن رنج می برند. با این حال، شما نباید خستگی را به عنوان یک عارضه جانبی از دارو یا یک نشانه باقی مانده از افسردگی قبول کنید. خستگی می تواند انرژی شما را تضعیف کند و شما را از تمایل به فعالیت بدنی و باروری تخلیه نماید اگر شما احساس خستگی در همه مواقع یا متوجه افزایش احساس خستگی در خودتان شدید با دکتر خود صحبت کنید.

بیخوابی

هر چقدر هم که سخت تلاش کنید نمی توانید چشمان خود را ببندید بی خوابی ممکن است نشانه ای از افسردگی حل نشده، یا در اثر عوارض جانبی دارو باشد. علت آن هر چه  باشد با این حال، بی خوابی یک مشکل جدی است. بی خوابی ممکن است نشان از عدم پاسخ به درمان باشد و می تواند احتمال افزایش خودکشی را به همراه داشته باشد.

از دست دادن علاقه

افسردگی درمان نشده و یا تحت درمان، ممکن است شما را بدون علاقه به زندگی شخصی و حرفه ای خود کند. افراد با نشانه های باقی مانده از افسردگی سطوح بالاتری از غیبت در محل کار دارند. هنگامی که آنها کار می کنند، آنها سود دهی کمتر، چالش های فردی آنها بیشتر و تجربه رضایت شغلی کمتر دارند.

اضطراب

اضطراب یک پرچم قرمز در افراد مبتلا به اختلال افسردگی اساسی است. دلیلش این است که اضطراب باعث می شود یک فرد به احتمال زیاد عود MDD را تجربه کند. این همچنین به معنای یک فردی که ممکن است پاسخ به درمان را طولانی تر کند می باشد. اگر اضطراب با درمان داروی خط اول بر طرف نشود با دکتر خود صحبت کنید.

افکار خودکشی

برای مردمی که افکار خودکشی دارند این یک راز نیست در واقع، بیش از ۹۰ درصد از افرادی که اقدام به خودکشی کردند افسرده بودند و یا یکی اختلال سلامت روان داشتند. اگر شما خودتان در فکر خودکشی یا صحبت کردن با دیگران در مورد آن هستید از یک متخصص سلامت روانی به صورت اورژانسی کمک بگیرید.

سوء مصرف مواد

الکل و یا سوء مصرف مواد در یک فرد که  در حال درمان اختلال افسردگی اساسی MDD است یک علامت هشدار دهنده از یک مشکل بزرگتر است. فرد مبتلا به افسردگی ممکن است با استفاده از الکل یا مواد مخدر سعی در پوشش و یا کاهش عوارض باقی مانده دیگر و یا بیماری های همراه، مانند یک اختلال اضطرابی و یا اختلال شخصیت دارد.

درد عضلانی

دردها چیزی نیستند که در زمان داشتن MDD نادیده گرفته شوند با این حال، کمردرد، درد عضلانی، درد مفاصل و حتی درد معده ممکن است نشانه ای از افسردگی درمان نشده باشد. اگر این دردها ثابت باشند و با ضد درد مسکن درمان نشود با دکتر خود صحبت می کنند.

خطر ابتلا به عوارض باقی مانده

بیماران مبتلا به MDD که نشانه های باقی مانده دارند تجربه نرخ بالاتری از حمله قلبی و سکته مغزی را دارند. همچنین، مردم با عدم درمان MDD از شرایط دیگر ( افزایش خطر ابتلا به مشکلات سلامت اضافی تر و افزایش نیاز به خدمات پزشکی در سراسر طول عمر ) رنج می برند مطالعات نشان می دهد که MDD باقی مانده و یا درمان نشده، بیشتر به درمان مقاوم می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *