فواید تخم شربتی

فواید تخم شربتی

فواید تخم شربتی

جالب است بدانید گیاه ریحان کوهی که به تخم شربتی معروف است باعث کاهش وزن و تعادل فشار خون میشود که در ادامه به این موضوع خواهیم پرداخت.

 

دانه های گیاه ریحان کوهی، به تخم شربتی مشهور است که دانه هایی لعاب دار هستند و فواید بسیاری دارند، که در اینجا به ذکر خواصی از آن، که شاید نشنیده باشید، می پردازیم.

نوشیدنی تخم شربتی و خواص آن

کار شناسان طب سنتی معتقدند، استفاده از تخم شربتی فواید زیادی برای بدن، از جمله کاهش وزن، درمان بیماری های تنفسی، پیشگیری از دیابت، رفع خستگی و تشنگی مفرط و درمان ناراحتی های گوارشی مانند نفخ دارد.

دانه های گیاه ریحان کوهی، به تخم شربتی مشهور است، که دانه هایی لعاب دار هستند و فواید بسیاری از جمله فواید زیر را دارند.

 

فواید تخم شربتی برای جذب کلسیم

تخم شربتی حاوی پروتئین، آهن، پتاسیم و کلسیم است که این دانه لعاب دار برای کسانی که مشکل جذب کلسیم دارند، مفید است، چرا که حاوی ماده معدنی، به نام «بورون» است و این ماده به انتقال کلسیم به استخوان کمک می کند.

 

فواید تخم شربتی برای لاغرشدن

تخم شربتی فواید زیادی برای لاغر شدن، درمان بیماری های تنفسی، افراد دیابتی، افراد مبتلا به فشارخون بالا، برای پیشگیری از دیابت، رفع خستگی، رفع تشنگی مفرط، ناراحتی های گوارشی مانند نفخ، یبوست، سوءهاضمه و… دارد.

برای این کار بهتر است، صبح ناشتا یک قاشق مرباخوری تخم شربتی را با یک لیوان آب گرم و عسل مخلوط و خورده شود، و یک ساعت بعد از آن صبحانه صرف شود.

 

فواید تخم شربتی برای تنظیم فشارخون

تخم شربتی در تنظیم فشارخون و متعادل نگه داشتن آن بسیار کمک کننده است، چرا که بسیاری از افراد، بعد از خوردن غذا فشارخونشان بالا می رود، که خوردن تخم شربتی به تعادل فشارخون کمک می کند.

مصرف تخم شربتی، به دلیل اینکه یبوست را رفع می کند و غلظت خون را کاهش می دهد، به بهبود خلق و خوی افراد، خستگی ذهنی، ناراحتی های عصبی، سردردهای افسردگی و میگرن کمک می کند.

 

فواید تخم شربتی برای تقویت اعصاب

اگر در عرق بادرنجبویه و استخودوس، یک قاشق چای خوری تخم شربتی ریخته شود و نیم ساعت قبل از خواب خورده شود، به رفع ناراحتی های عصبی، سردرد ها و بی خوابی کمک زیادی می کند.

 

منبع:اکاایران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *