مزاج شما گرم یا تر است؟!

مزاج شما گرم یا تر است؟!

مزاج شما گرم یا تر است؟!

مزاج گرم یا تر هم یکی از چهار مزاج اصلی در طب سنتی است. افرادی با مزاج گرم و تر، معمولاً درشت اندام هستند، پوست سرخ و سفید و موهای پرپشتی هم دارند. نبض این افراد هم پر و قوی می زند.افرادی با مزاج گرم و تر، برعکس آن هایی که مزاجشان گرم و خشک است، خواب خوبی دارند و البته، تحمل بی خوابی هم برایشان چندان سخت نیست.

این افراد، بسیار حساس به حرارت هستند، یعنی نه تاب گرمای زیاد را دارند و نه طاقت سرمای بیش از اندازه را. این در حالی است که به طور کلی،

تحمل سرما از گرما برای چنین افرادی، ساده تر است. افرادی که علاقه به شیرینی و ترشی دارند و تقریباً تمام غذاها را می پسندند، باید بدانند که به احتمال زیاد، مزاجشان گرم و تر است. این افراد، پوست گرم، مرطوب و نرمی هم دارند.

افرادی با مزاج گرم و تر از نظر خلق و خو، افرادی شجاع و جسور هستند و به همین خاطر هم معمولاً ما آن ها را در صف افراد پیشرو و رهبر می بینیم. کسانی که مزاج گرم و تری دارند، معمولاً افراد آرامی هستند، اما اگر از ظرفیت و آرامش آن ها سوءاستفاده بشود،

ممکن است رفتارهای مخاطره آمیزی از خود نشان بدهند. این افراد، همان هایی هستند که هنگام عصبانیت، خون جلوی چشمانشان را می گیرد، اما در حالت کلی، افرادی آرام، اجتماعی، خوش مشرب، خونگرم و علاقمند به شعر و موسیقی هستند.

 

منبع:آکاایران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *