هضم همبرگر ۳ روز زمان می برد!

هضم همبرگر ۳ روز زمان می برد!

هضم همبرگر ۳ روز زمان می برد!

به تازگی وب سایت fast food menu prices عکسی منتشر کرده که تشریح می کند در بدن انسان یک ساعت پس از خوردن یک همبرگر چه فرآیندی اتفاق می افتد. در مطالب این تصویر ادعاد شده که بدن برای هضم تنها این ماده خوراکی بیش از سه روز زمان صرف می کند.

به گزارش آکاایران: بر اساس آنچه در این تصویر گرافیکی منتشر شده ۱۰ دقیقه پس از خوردن یک همبرگر، ترکیب های شیمیایی به منظور ایجاد احساس رضایت ترشح می شوند. این فرآیند همچون داروهایی مثل کوکائین عمل کرده و تمایل به خوردن غیرارادی را افزایش می دهد.

در ادامه پس از گذشت ۲۰ دقیقه، بدن میل به خوردن یک همبرگر دیگر دارد چراکه سطح بالایی از شیرین کننده ذرت با فروکتوز و سدیم موجود در این خوردنی هر دو اعتیادآور هستند. پس از نیم ساعت از گذشت زمان خوردن همبرگر، فرد احساس می کند آب بدنش را از دست داده چراکه سطح بالایی از نمک دریافت کرده است.

با گذشت یک ساعت پس از خوردن این غذا، فرآیند کند هضم آن اتفاق می افتد و ممکن است بیش از سه روز طول بکشد تا یک همبرگر به طور کامل هضم شود.

همبرگر دارای سطح بالایی از شیرین کننده ذرت با فروکتوز و سدیم است که هر دو اعتیادآور هستند.

خوردن همبرگر به دلیل دارا بودن سدیم موجب از دست رفتن آب بدن می شود.

به گزارش روزنامه ایندیپندنت، «پرییا تئو» در مورد روند هضم این خوردنی معتقد است از آنجایی همبرگر حاوی میزان چربی بالایی است روند هضم آن کند می شود.

 

منبع:آکاایران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *