چگونه به همسر خود محبت کنید

چگونه به همسر خود محبت کنید

چگونه به همسر خود محبت کنید

بسیاری از مردان فکر می‌کنند باید تلاش زیادی به خرج دهند تا علاقه و محبت خود را به همسرشان نشان دهند، در حالی که اگر راهش را پیدا کنند، عملاً می‌توانند با صرف چند دقیقه وقت در طی روز، این کار را به سادگی انجام دهند. و پیدا کردن این راه بسیار لازم است، زیرا بنا به فرموده‌ی حضرت علی (علیه السلام) نگهداری زن، حال و روز او را خوش‌تر و زیبایی‌اش را پایدارتر می‌کند. (۶)
این نگهداری می‌تواند با توجه به خصوصیات و علایق هر زنی، متفاوت و منحصر به فرد باشد، امّا آنچه در تمام زن‌ها مشترک است نیاز به «توجه و محبت و قدردانی» است.
«توجه» یعنی این که برای چند دقیقه یا حتی چند لحظه با تمام حواس متوجه او باشید، حالش را بپرسید، شنونده‌ی او باشید و به چیز دیگری توجه نکنید.
«محبت» یعنی ابراز علاقه، یعنی بیان دوست داشتن، یعنی نوازش صرفاً محبت آمیز، … .
و «قدردانی» یعنی می‌دانید که همسرتان در خانه چقدر زحمت می‌کشد، تلاش‌های او را ببینید و از سلیقه و کوشش او تعریف و تمجید و تشکر کنید.
سعی کنید علاوه بر بیان کلمات محبت آمیز، در عمل نیز علاقه‌ی خود را به او نشان دهید. پیامبر (صلی‌الله علیه و آله‌وسلم) فرموده‌اند:
إذا سَقَی الرَجُلُ اِمرَأَتَهَ اُجِر.
هرگاه مرد به زن خود آبی بنوشاند پاداش برد. (۷)
همچنین فرموده‌اند:
إنَّ الرَّجُلُ لَیُؤجَرُ فی رَفعِ اللقَمهِ إلی فی امرَأتِهِ.
کسی که به طرف دهان همسرش لقمه‌ای بالا برد، پاداش برد. (۸)
این روش‌های ساده و عملی و این کارهای کوچک که برای خود شما پاداش در بردارد، برای همسرتان نیز بسیار باارزش و محبت‌آمیز جلوه می‌کند.
لقمه گرفتن برای همسر، یک کار بسیار ساده، کم زحمت و در عین حال با ارزش و محبت‌آمیز است. از انجام چنین کارهایی دریغ نکنید. و بدانید اگر قلب همسر خود را از محبت سیراب کنید، در واقع قلب کودکان خود را سیراب کرده‌اید. و خوشبختی شما و همسرتان، کل خانواده را از خوش بختی لبریز می‌کند.

منبع:راسخون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *