۴ دشمن دندان را بشناسید!

۴ دشمن دندان را بشناسید!

تنقلات؛ دشمن دندان

خوردن مداوم تنقلات در هر زمان از روز باعث می‌شود بقایای غذا و پلاک دندانی برای مدت طولانی‌تر روی دندان باقی بماند. البته عادت خوردن تنقلات چیزی نیست که ما بتوانیم از بچه‌ها یا حتی بزرگسالان بخواهیم که آن را ترک کنند اما با محدود کردن تنقلات مصرفی و استفاده از غذاهای سالمی مانند سیب و هویج و کرفس بعد از خوردن تنقلات که در تمیزی دندان و کاهش میزان پلاک در دهان مفید هستند، می‌توان روند پوسیدگی دندان را کنترل کرد.
کدام تنقلات برای دهان و دندان مضر هستند؟ چه راهکارهایی برای مراقبت از دندان در مقابل آنها وجود دارد؟ به طور کلی می شود به ۴نوع از تنقلاتی که بیشتر از بقیه مورد استفاده قرار می‌گیرند و اتفاقا بیشتر هم اثر سوء روی محیط دهان و دندان دارند، اشاره کرد:

۱٫ چیپس سیب‌زمینی
همه تنقلات حاوی نشاسته در دهان تجزیه شده و به دندان می‌چسبند و محیط مناسبی را برای رشد باکتری‌ها فراهم می‌کنند که موجب پوسیدگی و خرابی دندان می‌شود. چیپس یکی از این تنقلات است که بسیار مورد علاقه بچه‌ها و بزرگ‌ترهاست. به محض خوردن چیپس و تنقلاتی نظیر آن باید مسواک بزنید و از نخ دندان استفاده کنید تا میزان پلاک‌های دندان را پایین نگه دارید.

۲٫ قهوه
نوشیدن یک فنجان قهوه در روز به بسیاری از ما کمک می‌کند تا روز خود را آغاز کنیم. متاسفانه کافئین در جریان تولید بزاق دهان خلل ایجاد کرده و باعث خشکی دهان و در نتیجه پوسیدگی دندان می‌شود. همچنین اضافه کردن قند و شکر به نوشیدنی، خود خطر پوسیدگی را بیشتر می‌کند. برای مقابله با خشکی ایجاد شده توسط کافئین در طول روز، مرتب آب بنوشید.

۳٫ نوشابه
از مضرات استفاده از نوشابه زیاد گفته شده است. اما این نوشیدنی شیرین و وسوسه‌کننده نه تنها از نظر تغذیه‌ای فاقد ارزش و مضر بوده بلکه به خاطر ترکیب قند زیاد با اسید یک خوراکی نامناسب برای دندان نیز هست. استفاده مداوم از نوشابه باعث پوسیدگی دندان می‌شود به علاوه اسید موجود در این نوشیدنی موجب از بین رفتن مینای دندان و حساس شدن آن می‌شود. اگر خیلی به نوشیدن نوشابه علاقه دارید، حداقل دفعات استفاده از آن را کم کنید؛ سعی کنید به جای آن بیشتر آب بنوشید.

۴٫ شکلات‌های ژله‌ای
همه آبنبات‌ها برای دندان مضر هستند به خصوص نوع جویدنی و چسبناک آن‌ها؛ مانند آبنبات‎های کره‌ای چسبناک، انواع پاستیل‌ها و… این چسبندگی که در شکلات‌های آدامسی و کارامل هم وجود دارد باعث می‌شود که شکلات‌ها به دندان بچسبند و بزاق دهان قادر به تمیز کردن آنها نباشد. پس بهترین کار پس از خوردن این آبنبات‌ها مسواک زدن و استفاده از نخ دندان است. همین طور بهتر است از انواع بدون قند آن استفاده شود.

در مجموع استفاده کمتر از مواد قندی و رعایت بهداشت دهان و دندان، استفاده از نخ دندان و مسواک کردن مرتب دندان‌های کج و ناهنجار (چون میزان پوسیدگی در این دندان‌ها بیشتر از سایر دندان‌هاست)، ترمیم مجدد دندان‌هایی که در گذشته ترمیم‌مناسبی روی آنها انجام نشده است (به عنوان مثال بخشی از دیواره دندان ریزش کرده است) یا ترمیم دندان‌هایی که نیاز به ترمیم دارند، از جمله اقدامات پیشگیرانه از تخریب دندان است.

 

منبع: نی نی سایت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *